Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Despre Exercitiile Barbatilor

Modul de viata necorespunzator, lipsa miscarii regulate, obiceiurile alimentare nesanatoase, poluarea mediului inconjurator si stresul afecteaza negativ si sanatatea barbatilor. Tesuturile devin mai slabe, muschii se deterioreaza, in functionarea glandelor endocrine apar dezechilibre. Metoda AVIVA joaca un rol important atat in pastrarea sanatatii pe termen lung, cat si in recuperare in diverse stari. In prezent datele statitice demonstreaza, ca ingreunarea conceperii pe cale naturala este in egala masura datorata femeilor, cat si barbatilor. Pentru remedierea unor astfel de probleme, Metoda AVIVA poate oferi o solutie noninvaziva, naturala, eficienta.

 

Ca rezultat al exersarii gimnasticii pentru barbati creste fluxul sangvin la nivelul organelor pelviene, genitale, ajungand in aceste zone mai multi hormoni, mai multe vitamine, si alte substante vitale. Ca urmare a optimizarii circulatiei sangvine si limfatice se intensifica procesele de detoxifiere, mobilizand fortele proprii de auto-vindecare ale organismului. Contractiile si destinderile continuu intaresc muschii pelvieni si tonusul muscular al organelor din bazinul mic (ligamentele si tesuturile). Miscarea speciala optimizeaza secretia glandelor endocrine, stimuleaza producerea de sperma a testiculelor, cat si productia hormonului de testosteron, iar prin efectul de echilibrare hormonala organismul capata un nivel de energie crescut.

 

Prin intarirea muschilor pelvieni pot fi prevenite si recuperate stari legate de lipsa oxigenarii ineficiente, suprasolicitarii organelor bazinului mic, de slabire a sfincterelor (incontinenta, hemoroizi, scaderea tonusului penisului, dilatarea varicoasa a testiculelor, prolaps rectal). Prin Metoda AVIVA pot normaliza eficient si barbatii scaunul, prevenind problemele, discomfortul cauzat de constipatii.

 

Gimnastica barbatiilor poate fi efectuata de mai multe ori pe saptamana, timp de 25-30 de minute. Exercitiile pot fi distribuite in secvente zilnice  si integrate in activitatile cotidiene. Barbatii pot efectua cu partenerii lor si Metoda Simpla, sau cea Prescurtata.

  

Facebook

Link-uri partenere