Multilanguage

info@avivagymnastics.ro

Erika Keresztes

 

Date de contact


Telefon: (004) 0744 311 084
Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
Locul instruirii: Miercurea Ciuc si imprejurimi

Sunt Erika Keresztes, m-am nascut la Balan, intr-o vale micuta si minunata, in inima Ardealului, si traiesc in Miercurea Ciuc intr-o familie fericita.

 

Pe langa profesia de baza (asistent medical, inginer agronom), sportul a fost prezent mereu in viata mea: am jucat hochei noua ani, reprezentand echipa locala si cea nationala. Sunt trainer al Metodei AVIVA (miscare de stimulare hormonala), si instructor LYB (LoveYourBelly-metoda de dezvoltare si regenerare a musculaturii abdominale).

 

Metoda AVIVA am studiat-o cu scopul dobandirii unei noi experiente in octombrie, 2012 si in scurt timp de la inceperea practicarii am resimtit in mod semnificativ efectul benefic. In primul rand, ca femeie care a nascut, deja am observat semnele multifactoriale de regenerare, in plus m-am si indragostit de gimnastica, ceea ce m-a ajutat sa iau decizia de a deveni trainer si sa transmit si altora secretele acestei metode cu adevarat speciala. Am inceput predarea metodei din 2013 februarie la Miercurea Ciuc si in orasele din jur. Inca de la debut am simtit o determinare sa impartasesc cu cat mai multe femei si cu cat mai multi barbati, interesati de starea lor fizica si psihica, acest set de miscari cu efect de auto-vindecare. Sistemul se dovedeste o adevarata binecuvantare pentru noi toti. Astazi deja am limitat activitatea strict la orasul Miercurea Ciuc si zonele limitrofe.

 

In 2015 septembrie s-a infiintat Asociatia AVIVA Gymnastics, in care m-am angajat ca fruntas (impreuna cu colegii fondatori) sa promovez Metoda aici in Ardeal si pe intreg teritoriul Romaniei, predand cu fidelitate si reprezentand cu maxima corectitudine principiile acesteia.

 

Sunt extrem de bucuroasa, ca am avut ocazia sa cunosc Metoda AVIVA. Aceasta mi-a oferit un stil de viata si o abordare schimbate in sens pozitiv. M-a ajutat sa inteleg, ca avem putinta de a ne autorecupera si suntem capabili sa tinem sub control starea noatra de sanatate. In prezent predarea Metodei AVIVA imi umple activitatea, constat cu bucurie zi de zi efectele pozitive prin feedbackurile primite. Aceste succese reconfirma in permanenta obiectivele mele initiale si ma ajuta sa-mi desfasor munca, bucurandu-ma de fiecare moment. Sunt impulsionata sa transmit cat mai multor oameni aceasta experienta, ca fiecare sa poata sa-si ia in propriile maini mersul vietii.

 

Pentru cursurile AVIVA, orele de exersare si insusirea altor elemente din Metoda in Miercurea Ciuc si imprejurimi, va rog sa ma cautati pentru a stabili o intalnire prealabila, pe datele de contact prezentate mai sus.

 

Facebook

Link-uri partenere